Καλώς ήλθατε στο Άγνωστο Forum

Άγνωστο Forum

Αποστολέας Θέμα: ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΔΥΟ ΔΥΝΑΤΑ ΑΡΘΡΑ ΤΟΥ STRANGER  (Αναγνώστηκε 18 φορές)

Σεπτέμβριος 12, 2017, 08:00:50 μμ
  • Νέο Μέλος
  • *
  • Δημοτικότητα: +0/-0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Με βαση τα δυο τελευταια αρθρα του Νικου θα ηθελα δωσω ενα σημειο εναρξης μιας κουβεντας,παντα για οσους πιστευουν αλλα και για οσους δεν,οτι μπορει να αλλαξει εστω και λιγο αυτη η παρτιδα της ζωης που εχει φτασει εκει που χει φτασει και που ολοι εχουμε μεριδιο ευθυνης.

ΑΛΛΑΞΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ,ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΩΣ!
ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!

ΑΛΛΑΓΜΕΝΟΙ ΛΙΓΟ ΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΚΟΠΟ(ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ)

ΛΟΙΠΟΝ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΘΡΑ ΑΠΟ ΑΡΘΡΑ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ Ή ΟΧΙ ΜΕΛΛΟΝ.
ΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΔΩ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟΥΣ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΓΝΕΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ ΤΩΝ ΛΑΘΩΝ ΠΟΥ ΠΡΑΞΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΙ ΜΑΣ.

ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΡΘΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ Ο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΥΠΑΡΞΗ.

1) "Δεν έχω πια ..μόνο έχουμε πια … αν δεν έχει ένας είναι σαν να μην έχουμε όλοι … όλοι μαζί … όλοι μαζί ! Αν έπεσε ένας είναι και ευθύνη μου … αν πεινάει ένας είναι και ευθύνη μου ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΑΞΙΕΣ ΤΩΡΑ !ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΤΡΩΤΟΥΣ , ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΎΝ ΥΓΙΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΕΣΗ , Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ!"

ΑΠΕΒΑΛΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΓΩΙΣΜΟ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. 3ΜΙΣΗ ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΝΤΑΡΙΑ @@ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΕΙΣ,ΜΠΟΡΕΙΣ??? ΘΕΣ???
ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ??? ΚΟΙΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΔΕΣ ΤΙ ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΗΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙΣ... ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙΣ...ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙΣ,ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ,**ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ**  ΜΗ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ.

2) μυαλό θέλει,αγάπη θέλει , ένωση θέλει, κοινό στόχο θέλει, υπόσχεση Ζωής θέλει……!

ΤΟ'ΧΕΙΣ??? ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΕΝΑ!!!! ΧΑΖΟΣ ΕΙΣΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΥΑΛΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΩΣ.

ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ-ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΗ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΥΚΤΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ(ΓΙΑ ΜΕΝΑ) ΜΕΣΟ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΜΕ, ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ(ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑ) ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΑΘΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ.
ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΚΟΙΝΟΤΗΤΑ,ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΕΟΝ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΡΧΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΖΩΗΣ,ΘΕΛΕΙ ΑΦΩΣΙΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΡΧΙΚΑ ΑΥΤΑΡΚΗΣ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΙΚΟΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΑΓΙΟΚΟ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ. ΘΕΣ ΓΗ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ?
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΤΩΣ ΠΟΛΕΩΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΑΓΓΙΞΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΙΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΑΝΑΛΥΣΗ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ "ΠΑΙΔΙΑ" ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΟΧΙΚΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ.
Ποτες τ'αμοναχο δεντρι δε το φοβιζει μπορα
μηδε η κοιτη ποταμου κι ας το χτυπα με φορα