Καλώς ήλθατε στο Άγνωστο Forum

Άγνωστο Forum

Αποστολέας Θέμα: Οργονίτης Black night  (Αναγνώστηκε 1637 φορές)

Νοέμβριος 03, 2016, 11:06:31 πμ
  • Νέο Μέλος
  • *
  • Δημοτικότητα: +1/-0
Αγόρασα προ 1 μηνος τον οργονίτη Black night. Σκοπεύω να τον χρησημοποιήσω  1μήνα φόρεμα, 1 μήνα εκτός προκειμένου να διαπιστόσω αλλαγές. Τώρα δεν ξέρω αν η μέθοδος είναι πρέπουσα. Κάποιος με διαφορετική γνώμη ή σχετικη εμπιρία?
Νοέμβριος 03, 2016, 02:13:50 μμ
Απάντηση #1
  • Διαχειριστής
  • Μύστης
  • Δημοτικότητα: +12/-0
Το φορας κανονικα και συνεχεια και καταγραφεις της διαφορες με πριν... εγω δεν τον ξαναβγαζω τουλαχιστον για ενα χρονο.! Το να σε συντονιζει για ενα μην και μετα να ξεκουρδιστεις δεν εχει ουσια...συνεχεια και απλα θυμισου...τι σκεφτοσουν πριν, τι ενοιωθες πριν, κοκ κοκ κοκ
Μια μερα θα με πεις Stranger εμενα που βλεπεις ..!!!
Νοέμβριος 03, 2016, 04:41:10 μμ
Απάντηση #2
  • Νέο Μέλος
  • *
  • Δημοτικότητα: +0/-0
Λοιπόν .....απο που να αρχίσω!
κάπου πίσω στο 2013 μία γνωστή μου ανέφερε την οργόνη, τον Βίλχεμ Ράιχ κ.ο.κ στην αρχή δεν ασχολήθηκα και ιδιαίτερα, προς το τέλος της άνοιξης του 2014 έπεσα πάνω στην ιστοσελίδα της orgonodrome και τελικά αγόρασα το χάλκινο μενταγιόν! Απο τη στιγμή που το φόρεσα ένιωθα ένα μούδιασμα στο στήθος στο σημείο που ακουμπούσε ο οργονίτης, πέρασαν 2-3 μέρες και επικοινώνησα μαζί τους για να εξακριβώσω γιατί συμβαίνει αυτό! Η απάντηση ήταν << το μενταγιόν λειτουργεί πολύ καλά επάνω σας, το αν θα σταματήσει να σας ενοχλεί εξαρτάται απο εσάς>>. Μετά απο 1 εβδομάδα περίπου σταμάτησαν οι ενοχλήσεις! Βέβαια όποτε έκανα αρνητικές σκέψεις επανερχόταν το μούδιασμα στο στήθος για λίγο και μετά υποχωρούσε! Μετά απο ένα εξάμηνο προμηθεύτηκα και το άλλο της το μενταγιόν, η διαφορά είναι ότι η μετατροπή εδώ είναι πιο βίαιη! Ενας  οργονίτης θα δουλέψει μόνο αν εσύ τον ενεργοποιήσεις, μόνο αν εσύ πιστέψεις σε αυτόν, γιατί έχουμε ανάγκη να πιστεύουμε σε κάτι πάντα εκτός απο τον εαυτό μας! (ή αλλιώς μέχρι να γίνεις εσύ ο ίδιος οργονίτης και να μετατρέπεις την αρνητική ενέργεια σε θετική) Ξέρω τι σου λέω.............εδώ και 1 μήνα δεν φοράω κανέναν και έχουμε φτάσει πλέον στο 2016! Υπήρχαν περίοδοι σε αυτήν τη διάρκεια που λόγω δουλειάς ξεχνούσα την ύπαρξη του και έπιανα τον εαυτό μου να κάνει αρνητικές σκέψεις, να έχω άτυχες στιγμές, μετά αναρωτιόμουν και ο οργονίτης? τι κάνει? δεν δουλεύει?  και θυμόμουν τη φράση <<λειτουργεί μόνο όσο εσύ τον ενεργοποιείς!>>
Εδώ και 1 μήνα πήρα την απόφαση να σταματήσω να τον φοράω, αφού οι ίδιοι δημιουργούμε την πραγματικότητά μας είπα να δοκιμάσω την τύχη μου χωρίς αυτόν δηλ. αν τελικά έχω φτάσει να πιστεύω στον εαυτό μου ή όχι! τις πρώτες μέρες ένιωθα μία ανασφάλεια, είχα όμως καλές μέρες και κακές μέρες! Το περίεργο όμως είναι ότι χτές το πρωί κατάφερα για πρώτη φορά μόνη μου να μετατρέψω τις αρνητικές σκέψεις μου σε θετικές, να είμαι εγκρατής χωρίς να αφήσω το θυμό να με εξουσιάσει και το περίεργο είναι ότι τη στιγμή της εγκράτειας ένιωσα το ίδιο μούδιασμα στο στήθος όπως ένιωθα και με τον οργονίτη!
Ναι λειτουργούν όταν πιστέψεις σε αυτούς και κάνουν δουλειά, μέχρι να αρχίσεις να πιστεύεις στον εαυτό σου ..................το μόνο πραγματικό αρνητικό είσαι εσύ ο ίδιος ..................άρα καταληγουμε πάλι στο <<ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ>> που συνηθίζει κάποιος να λέει!
Νοέμβριος 05, 2016, 10:57:30 πμ
Απάντηση #3
  • Νέο Μέλος
  • *
  • Δημοτικότητα: +1/-0
Διαπίστωση πρώτη στην ποιότητα ύπνου. Θυμάμαι τα όνοιρά συχνότερα. Πρίν, και για αρκετά χρόνια, θυμόμουν 5-6 όνοιρα τη χρονιά... Τώρα με το που ξυπνήσω έχω εικόνες τις περισσότερες φορες.  Βέβαια, κατά πόσο μπορώ να το καταλογήσω στον οργονίτη, δεν ξέρω.
Αυτό που μπορώ με ασφάλεια να πώ είναι το εξής. Λόγο του ότι είμαι πραγματικός δυναμίτης ενεργειακά, δουλεύω πολύ. 2-3 δουλειές ασταμάτητα χωρίς ρεπό για 5 μηνες σερί είναι συύνηθες για εμένα (κάθε καλοκαίρι συστηματικά και αδιάκοπα απο το 1998). Η μιά δουλειά που κάνω είναι δύτης. Και πάλι συστηματικά 5-6 φορες την εβδομάδα (ολη τη χρονια). Η κατανάλωση τών αερίων είναι σε άμεσο συσχετισμό με την  κούραση ( κούραση = κακής ποιότητας ενέργεια για εμένα), και λόγο επανάληψης είμαι σε θέση να προβλέπω την ποσότητα των αερίων που θά καταναλώσω, πρίν τη βουτιά. Περισσότερη κούραση την προηγούμενη μέρα, περισσότερα αέρια κατανάλωση στην επόμενη βούτια. Οπότε με άλλες 2 δουλιές καταλαβαίνετε οτι είναι κάτι που δίνω βάση...
Πίσω στον οργονίτη τώρα. Ο ύπνος μου είναι κάπως "ταραχώδης". Με τον οργονιτή φορεμένο βελτίωσα αυτό ακριβώς το πράγμα. Κοιμάμαι ποιό ομαλά. Αυτός είναι και ο λόγος που ανάφερα τα όνοιρα πιό πάνω ( λόγο συνάφειας ποιότητας ύπνου ) Η όλη παρατήρηση ξεκίνησε απο το μανόμετρο, συναίχισε με βιντεο του ύπνου και ταιλίωσε με πειραματισμό.
Οπότε...
Γιά τον τυχώντα συνάδελφο που θα διαβάσει αυτές τις γραμμές. Φορώντας έναν οργονίτη τα ψάρια σε βλέπουν διαφορετικά και γλυτώνεις 40 bar. Αν βουτας σε υχθιομονάδες όπως και εγώ (έχω δουλέψει στη μιση ελλάδα και έχω βουτίσει την υπόλοιπη), τότε οι επαφές σου με τοις τούνες θα είναι συχνές, και θα έχεις διαπιστώσει οτι τα ψάρια αυτά (όπως και τα μελανούρια) έχουν διάκριση εάν κουβαλάς ντουφέκι ή οχι. Αν έχεις φτάσει στην ίδια διαπίστωση και φορέσεις οργονίτη, θα δείς ότι πάει και ένα βημα παραπέρα.

Και κάτι για τον επισκέπτη. Πριν κρίνεις τα παραπάνω, αναλογίσου ότι όπως ταΐζεις εσύ το σκύλο σου, έτσι και ένας δύτης ταίζει αναγκαστικά  τους τόννους που μαζέυονται να φάνε τα νεκρά που του "ξεφέυγουν" . Οι μόνες διαφορές είναι οτι ο σκυλος σου είναι ένας, σε φοβάται, ακουει, κάθεται και περιμένει να τον σερβιρουν, ζυγίζει 10-60 κιλά και είναι ( ώς επί των πλήστων) ακύνδινος, ενώ ο τόννος έρχεται κοπάδι (10 και τον ανύφορο),αρπαζει ψάρια 1-2 μέτρα μακριά απο εσένα με ταχύτητα 40χιλ/ώρα, ζυγίζει 50-400 κιλά και μήκος 2+ μέτρα, δεν μπορεις να του βάλεις χέρι και στην τελική δεν σε φοβάται.

Πάντος δεν μούδιασα πουθενά και δεν ένοιωσα την παραμικρή διαφορά εκτός από λίγο κέφι παραπάνω και λίγο πιό ερωτογενής στα τέλη της 2ής βδομάδας ( μπορεί και η σελήνη),αλλά όπως και με τα όνοιρα, έτσι και εδώ, δεν μπορώ να το συνδέσω με τον οργονίτη με ασφάλεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2016, 11:10:38 πμ από Δημήτρης »
Νοέμβριος 06, 2016, 12:10:26 μμ
Απάντηση #4
  • Νέο Μέλος
  • *
  • Δημοτικότητα: +0/-0
Το φορας κανονικα και συνεχεια και καταγραφεις της διαφορες με πριν... εγω δεν τον ξαναβγαζω τουλαχιστον για ενα χρονο.! Το να σε συντονιζει για ενα μην και μετα να ξεκουρδιστεις δεν εχει ουσια...συνεχεια και απλα θυμισου...τι σκεφτοσουν πριν, τι ενοιωθες πριν, κοκ κοκ κοκ

Δεν μας λες σε ποιον αναφέρεσαι σε αυτόν του κατοχικά ή στον black night?