Καλώς ήλθατε στο Άγνωστο Forum

Άγνωστο Forum

Αποστολέας Θέμα: "ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΑΣ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΣΑΣ" Μ. ΓΚΑΝΤΙ  (Αναγνώστηκε 733 φορές)

Οκτώβριος 26, 2016, 10:01:13 μμ
  • Νέο Μέλος
  • *
  • Δημοτικότητα: +2/-0
  • ΑΝ ΣΕ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΤΥΦΛΩΣΕ, ΠΕΣ Ο ΚΑΝΕΝΑΣ!!!
"ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΑΣ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΣΑΣ" Μ. ΓΚΑΝΤΙ. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΕΑ ΑΙΩΝΙΑ!!! ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΕΛΑΤΕ ΕΙΠΕ, ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΔΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΑΣ ΤΡΟΠΟ, ΔΗΛΑΔΗ Η  ΚΑΚΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ-ΩΝ  ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΘΑΝΑΤΟ ΑΛΛΑ Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ- Η ΝΕΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ Ο ΦΑΡΟΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ.ΕΝΑΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΕΓΡΑΨΕ: "ΑΝ ΑΡΓΟΥΣΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ , ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΕ ΤΟ ΠΤΩΜΑ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ" ΗΡΘΕ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ "ΤΑΙΜΙΝΚ" ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ...ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΞΕΠΕΣΜΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΞΑΝΑΘΥΜΗΘΗΚΕ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΤΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕ Ο ΘΕΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΔΕΡΦΙΑ; ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ: ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΡΑΣΟΦΟΡΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ Ή ΜΗ; ΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΟΤΕ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΡΟΛΟΥΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥΣ; ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΑΡΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ; ΑΦΟΥ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ, ΘΑ ΑΦΗΝΑΝ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΟΥ , ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΓΗ;ΝΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΙΣΧΥΡΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ;ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΤΟΥ Μ. ΓΚΑΝΤΙ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΟΛΙΣ ΠΕΘΑΝΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΠΑΚΙΣΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΙΝΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΑΙΩΝΙΟ ΜΙΣΟΣ..ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΠΑΘΑΝ ΟΣΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥ ΓΚΑΝΤΙ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ..ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΑΝ...ΑΡΑ ΑΔΕΡΦΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΟΥ....ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.